Co si o vás říká váš pes?
Zdroj: http://moderndogmagazine.com/articles/what-your-dog-says-about-you/288

Co si o vás říká váš pes?

Pokud jste viděli motorkář vole chůzi rotvajlera s ostny kožený obojek, nebo klon Coco Chanel s dokonale připnutý pudla na Shantung hedvábí vodítku, měli byste mít trochu potíže vidět, jak tyto psi byli dobrým odrazem jejich vlastníků. Ve Středočeském kraji v Hrachově se nachází psí útulek Domov Fauny. Podívejte se na webovou stránku a podpořte naše zvířátka. Ale to, co o své vlastní pes? Jaký druh portrétu vás dělá váš psí společník malovat? Možná jste o tom přemýšlel, ale faktem je, že vše, co o své psí jeho plemeno, velikost, osobnost, trénink, strava, se připravit, a tak dále odhalí hodně o vás, k lepšímu nebo k horšímu.

Štěně impulzivní?
Začněme s tím, jak jste se dostali svého psa. Pokud jste si koupili štěně ze zverimexu, je pravděpodobné, že jste novým psům, protože většina majitelů psů dlouhodobí jsou si vědomi, že zodpovědní chovatelé nebudou prodávat psy na obchodech mazlíčka, takže původ a chov domácích zvířat obchodu štěně spíše sporný. Mohlo by to také znamenat, že jste impulzivní (viděl ten pejsek v okně, musel mít to!), Na rozdíl od někoho, kdo metodicky zkoumá rodokmeny, ukazovat záznamy, pověsti chovatelů, atd

Čím více metodický člověk by pravděpodobně koupit od chovatele, takže pokud je to, co jste udělali, můžeme předpokládat, že si myslíš, že před přijetím opatření, a že jste osoba, která má odlišné preference. A protože psi od chovatelů může vynést vysoké ceny, jste pravděpodobně není v chudobinci.

Pak jsou tu lidé, kteří záchranu bloudí nebo přijímat psů z útulků. Tito lidé mají tendenci být soucitný a nebojí se riskovat, nebo nechat své emoce vést je při rozhodování.

Čistokrevná plánovač?
Tam jsou také některé obecné rozdíly mezi „čistokrevný lidí“ a „Mutt lidí.“ Stanley Coren, známý psycholog a autor několika populárních psích knih, včetně Proč milujeme psi my, říká: „V minulosti, čistokrevní psi byli otázka postavení Dnes bych soudit lidi, kteří dostanou purebreds jako jednotlivci, kteří mají rádi. plánovat svůj život a myslet dopředu. hodnota plnokrevník je, že můžete předpovědět, nejen to, co pes bude vypadat, ale jeho temperament a chování stejně.

Na druhou stranu, lidé, kteří přijmou psy od osoby, které vědí, že jsou často dělá tak z péče o osobu, která měla dát psa nahoru, zatímco ti, kteří přijmou psy z útulku často tak učinit, částečně s nápadem že se ‚záchranou života.‘ Oba působí od srdce, a pravděpodobně vykazují tendenci být v teple a empatické.“

Kromě toho, protože člověk nemůže skutečně předpovědět, co mixedbreed štěně bude vypadat při splatnosti, majitelé Mutt štěňat musí být schopen věřit osudu a byli ochotni riskovat. Milovníci Mutt může tedy být více bezstarostný a přijímání nedokonalostí než ti, kteří dávají přednost purebreds.

Čistou šílenec?
Dalším aspektem vašeho psa, který říká lidem, co o vás je její typ vlasů a požadavky na srsti, které jdou s ním. Jako Coren vysvětluje: „vybíravý lidé s úhlednými, dobře udržované domy mají jen zřídka velký, chlupatý psi, které vrhají. V mém domě, kde dva ze tří mých psů mají dlouhé vlasy, jsme přišli se smířit s tím, že pes srst je koření.“ Takže pokud máte chlupatý, ubývání psa, jste pravděpodobně nijak zvlášť vybíraví a nemusíte dělat příliš velké starosti, že budou souzeni ostatními, kteří nemusí sdílet svůj nonšalanci.

House-hrdí typy jsou mnohem pravděpodobnější, že si nonshedding psa jako pudl nebo bišonek. Coren dodává, že: „Lidé, kteří si psy, kteří vyžadují zvláštní lákání dětí, zejména ozdobný clipping-, jako pudlů, jsou často lidé, kteří se starají hodně o svém vlastním vzhledu a se připravit.“

Toy sběratel?
Velikost také záleží, pokud jde o rozluštění osobu od svého čokl. Tytéž vybíravý lidé, kteří se krčí při pomyšlení na psí srsti na dekorem jsou také pravděpodobné, že růst slabý při pomyšlení na velkých špinavých tlapách a loužích slin, které mohou jít spolu s velkými psy, takže budou nejčastěji držet na menší plemena. Velcí psi také obvykle vyžadují větší výkon, takže majitelé těchto psů jsou obecně ty, které chtěli být aktivní v přírodě, lidé, kteří jsou pravděpodobně více zajímají o sport než v designových závěsy.

Pak, samozřejmě, tam je macho faktor: velcí psi odvolání k mužské ego takovým způsobem, že i snappiest podpaží piraňa nikdy nemohl. Jak říká Coren, „Lidé si často vybírají psy tak, aby odrážely jejich vlastní vnímání těla. Velcí muži nebo muži, kteří mají pocit, že jsou těžké, silné, nebo pod kontrolou Zdá se, že rád velké psy a malé lahůdka ženy Zdá se, že ráda malé psy. Nicméně, vždy existují výjimky-tedy Jack Nickleson má hejno Shih TZÚS.“

Asociální zvíře?
osobnost vašeho psa poskytuje ještě další pohled na to, co je to za člověka jste. Přátelský, odchozí psi mají obvykle družný, odchozí vlastníky, zatímco větší odstup psi často patří k méně společenský jednotlivců. „Plachý a méně bezpečné lidé často chtějí psa, který je pozorný jen na ně, a dokazuje jim, že jsou nějakým způsobem zvláštní,“ říká Coren.