Proč psi a kočky rádi olizují své páničky?
Zdroj: http://www.stuff.co.nz/life-style/blogs/four-legs-good/15161112/Why-does-your-pet-like-to-lick-you

Proč psi a kočky rádi olizují své páničky?

Máte kočku nebo psa, který má rád, aby vás lízat? Možná, že myšlenka na to otočí ty bledě. Možná (více pravděpodobné, myslím), že jste udělal svůj klid s olizováním jako snesitelnou cenu za náklonnosti vašeho domácího mazlíčka.

Vzhledem k tomu, obvykle to, co lízání je asi – náklonnosti. Váš mazlíček vám líbí, cítí v bezpečí s vámi chce vyjádřit své pouto s vámi.

Za psa, lízání může být submisivní nebo pozornosti dostává gesto, ten, který je naučili používat jako štěně se dostat na s ostatními psy. (Ale legrační, jak údajně appeasement signál může dostat trochu, no, vlezlý.) View SimilarView Podobné

Pokud váš mazlíček je kočka, pak olizuje vám povolá do nejlepší pocity může mít: vzpomínky na své matky pěstící ji do života jako malý, slepý kotě nebo kojená mláďata bezpečně a konejšivě.

Oba moji psi lízat mě, ale v různých časech, v různých způsobech, a zřejmě na odlišných důvodů. Poté, co jsem byl pryč od Phoebe za absolutní epochy – jako, já nevím, o dvě hodiny – ona dostane všechny emocionální a skoky a naříká. A vždycky rád zasadit jeden „polibek“ na mě – mírný lízat ne na rtech, ale na konci mého nosu. Je to docela okouzlující.

Líbání je příliš uhlazený pro Connora – je to super Licker Man. Lidské kotníky a nohy jsou příznivé cíle svých dlouhých, vyčerpávajících jednáních usrkávat. A ty kotníky a nohy nejsou nezbytně stacionární; věřte mi, je to rušivě, že se pohybuje po kuchyni, kterým večeři, zatímco malý, neústupný, hi-túrovat jazyk tě sleduje ve výšce kotníku.

Ale vzpomínám si, že Connor je lick-bombardování je přátelské gesto, a tak jsem se s tím smířit. A Vzpomínám si, že je tu jiný jednoduchý důvod k olizování: Já dobře chutnají.

Nechci říct, že podstatně Jsem více aromatický než další chlap, jen, že jsem jeden z Connor je lidský život společnice. Moje kůže chutná mně, a to z něj dělá dobrý pocit snog, co je jinak nevýrazný a nijak zvlášť urostlý kotník.

Cítí se dobře, takže jeho mozek produkuje endorfiny, aby ho olizuje pryč.

A Connor je lízání jde dál a dál a dál. Chodí do jakéhosi transu. Někdy si dokonce myslí, že šel spát zatímco pokračuje lízat. Nakonec se mu často dělá usnout.

Takže beru olizování v mém kroku. S výjimkou obličeje – to je tabu. Většinou. Connor stále snaží lízat pusu, a to zejména v případě, směju nebo mluvit živě – je to, jako kdyby to stimulován zábavy v mém hlase, a chce chytit a ochutnat.

Alespoň lízání psa nebolí. Kočičí jazýček na citlivou kousek kůže může cítit jako silniční hroty. Je to všechny ty papil – Zpět orientovaným drsný malé háčky, které pomáhají kočka vymazat svou srst nečistot.

Kočky také lízat lidi jako spojovací gesto, stejně jako se často vzájemně ženich ostatní kočky. A jakmile začnete, některé kočky mohou být super-odhodlaný tě správně ženich, drží vás dolů, zatímco oni obrousit vrstvy off kůži.

Četl jsem několik pet úřady a všichni říkají, že když kočka nebo pes vám olizuje příliš mnoho, zůstane jemný s domácím zvířetem. Nenechte pokárat či potrestat nebo odtáhnout – pamatujte, že se jedná o pet snaží vyjádřit, jak bezpečné a spojený se cítí, a nechcete podkopat to.

Místo toho, je doporučeno, aby vám rozptýlit domácího mazlíčka, nabídnout to něco jiného olizovat nebo žvýkat, nebo přesunout svou pozornost. Budu to mít na paměti.

Mimochodem, pokud váš mazlíček je lízání sama strašně moc, to by mohlo signalizovat alergii nebo stavu úzkosti, že profesionální potřebuje poradit dál.

Končím s dvěma linkami. Za prvé, na účet blogger pokoušet se ženich svou vlastní kočku ji olizoval. Spoiler alert: to nefungovalo dobře.

Konečně, odkaz na Stuff příběhu v případě, že jste vynechal minulý měsíc. Získat zatížení Licki kartáčkem, grooming nástroje ve tvaru obrovského jazykem s vhodně obrovským papil. Stačí držet ji do úst a „lízat“, a ty okamžitě lepení se svým miláčkem!