Jak sociální media pomáhají chranit kočky
Zdroj: http://www.stuff.co.nz/life-style/blogs/four-legs-good/15229363/How-social-media-helped-save-a-cat

Jak sociální media pomáhají chranit kočky

Tento týden jsem sledoval drama se rozvíjejí, který začal s kočka ležel zraněný na příjezdové cestě, pláče bolestí.

Drama se stalo jen pár minut chůze od místa, kde bydlím, ale neměl jsem žádnou roli v něm a nebyl na scéně.

Byl jsem jen pozorovatel – A rubbernecker, chcete-li mít průměr o tom – na mediálním kanálem sociální. Kočky nepříjemná situace a její osud byl předmětem vývěsku vysílání a připomínky závit. A když jsem sledoval drama, bod trefou mocně mi: pet vlastnictví a roli sociálních médií staly pevně propojené, než většina z nás uvědomují.

A nemyslím jen na mysli rčení, že „domácí zvířata vládnout internet“ (i když to často vypadá, že tak).

Tady je to, co se stalo s kočkou.

Já bych se nedávno připojila Sousedská. Jedná se o službu, kdy lidé ve vašem městě nebo na předměstí můžete vyměnit zprávy, inzeráty, diskusní body, návrhy pro kluby, cokoliv.

V úterý jsem viděl oznámení od ženy, která řekla zraněným kočka ležela na příjezdové cestě, pláč zdánlivé bolesti. Ta žena řekla, že volal zvíře nouzové linku a že SPCA byli na cestě – ale chtěla zjistit, jestli někdo ve skupině věděli o chybějící kočku.

Ona i dvě fotografie chudé kočka, ležící vedle něčeho, co vypadalo jako malé kaluži krve.

Lidé se rychle přidal se se zprávami o starost o kočku, chvály pro ženu, a návrhy o tom, co dělat dál.

O něco později se žena znovu vyslán. SPCA léčili kočku, ale nenašel žádný mikročip, který by jim pomohla sjednotit pet s jeho majitelem.

Potom se liší zprávu od jiného uživatele: „Myslím, že to je moje teta Janene kočka mák, který byl pohřešován několik dní uplynulo podrobnosti o ní a které jí zavolat PEAC.“

To dělá chcete držet palce, není to? Což je to, co skupina udělala, stejně jako vyměnili tipy a varování, zatímco čekali na zprávy.

Pak tetičky Janene neteř opět vyslán, volat originální plakát „krvavou legendu“. „Ukázalo se, že to je moje teta kočka Poppy a ta není zdaleka tak těžce zraněn, jak bylo původně podezření, jen proraženou plíci. Ona je v dobrých rukou díky vaší rychlé myšlení!“

To dělá chcete potěšit, ne?

Doufám, že nebude porušovat nějaké pravidlo nebo něčí soukromí tím, že řekne tento příběh, ale já jen chci, aby žasnout nad tím, co se stalo. Pro mě je to přesně to, proč se napojíme platforem sociálních médií, a dělá se na spoustu nesmyslů, které se tam děje. Je to pravda, dobrou reportáž, kde starostlivý člověk udělal správnou věc, pak používá sociální média jako chytrého další krok, s nejlepším možným výsledkem.

Je to také připomínka něčeho jiného: v těchto dnech, pokud jste vlastníkem pet, to je docela dobře nepostradatelný umět na internetu a aby se na sociální média. Nebo alespoň mít dobrého přítele, který je.

Viděl jsem mnoho případů chybí zvířata nalezeny a vrátil se domů, protože ze skupiny na Facebooku, že vymění informace a varování možných vlastníků. Viděl jsem na vlastní oči ztracený, zraněné pes zachránil díky Facebooku připojení a jak starostliví lidé mohou být, když kolega pet milenec je znepokojující, nebo truchlit.

Moje rada pro všechny majitele domácího mazlíčka, je mít alespoň nějaké sociální mediální profil – a já nedělám o souhlas s sousedských nebo žádnou konkrétní platformu. Být součástí místní skupiny pet-související, i když je to většinou o přečerpání roztomilé fotky a klipy. Jednoho dne, můžete být vděční za jejich podporu a kontakty.

Ale zamyslete se znovu o příběhu Poppy kočky. To nebyl případ někoho, kdo spěchá, aby sociální média jako první přístavu – tak často, zdá se to stalo. Prvním krokem bylo dostal na odborníky a získat pomoc od lidí, kteří by se skutečně zachránit kočku. Potom, sociální média dělal jeho věc tím, že pomáhá najít majitele.

Vidíte, že to není pravda, že domácí zvířata vládnout internet. Je to pet milenci, které dělají.