Žádné položky
 
Nejprodávanější
 
Buďte v kontaktu
 

Čtení s dětmi

Dětská literatura je již po staletí nepostradatelným pomocníkem při výchově dětí od předškolního věku až po pubertu. Na kráse a důležitosti knih neubral ani masivní nástup televize, internetu a dalších technologií. Mnozí odborníci nejen z oborů psychologie stále více upozorňují na klesající zájem mladých čtenářů o knihy a poukazují na negativní důsledky přílišné závislosti na digitálních technologiích.

 

Proč je četba pro děti tak důležitá? Předně se jedná o aktivní rozvíjení myšlení, slovní zásoby a fantazie. Knihy podněcují děti k přemýšlení v souvislostech, pomáhají jim spojovat významnový obsah na stránkách s vlastními obrazy a zásadně rozvíjejí vyjadřovací schopnosti a slovní zásobu.

 

U dětí předškolního věku lze doporučit speciálně upravené zvukové knížky, které spojují využití více smyslů najednou. Velmi oblíbené jsou také magnetické knížky, s nimiž děti snáze a aktivněji proniknou do obsahu. Usnadňují jim cestu do jinak obtížných a nudných cvičení psaní, počítání a dalších základních znalostí a dovedností.

 

Dětské knihy však nejsou jen solitérskou zábavou! Každodenní předčítání knížek dětem jejich rodiči či sourozenci nejen poskytuje vzácnou příležitost ke společnému trávení času a utužování vztahů, ale pomáhá budovat kladný vztah ke knihám a poznávání nového již od ranného věku.

 

Velmi podstatnou, avšak často opomíjenou devizou dětských knih je jejich morální síla. Nejen klasické pohádky učí děti rozeznávat dobro a zlo a osvojovat si základní pravidla chování, etické návyky a klasické hodnoty pravdy, lásky, cti a vzájemné slušenosti a ohleduplnosti.

 

Věříme, že právě díky své moudrosti a všestrannému působení na smysly, paměť a představivost jsou dětské knihy nezastupitelné sebelepší technologickou hračkou či počítačovou hrou.

 
(c) 2010 inprodej.cz Všechna práva vyhrazena.
Mapa stránek | Obchodní podminky | Kontakt | Zpětné odkazy